Bezpieczeństwo

Każdy pragnie, aby jego dom był w pełni bezpieczny dla jego mieszkańców. Nie ważne czy jesteś w pracy czy na wakacjach, inteligentny dom ostrzeże Cię o niebezpieczeństwie jakie występuje podczas Twojej nieobecności. Podejmie okreslone /zaprogramowane/ czynności tak aby zminimalizować zagrożenia.

Każdy inteligentny dom posiada mozliwość tworzenia symulacji obecności mieszkańca, potrafi zarejestrować zalanie wybranego pomieszczenia i poinformuje o tym gospodarza domu jednocześnie odcinając wodę.

System czujek dymu pozwoli zareagować na pożar powiadamiając np. Straż Pożarną. Dodatkowo w przypadku wystąpienia dowolnego alarmu, gdy wystąpi on w nocy, system może uruchomić oświetlenie w całości domu lub tylko wybrane pomieszczenia celem szybkiej i bezpiecznej ewakuacji lub wykonania odpowiednich dla zdarzenia czynności.

W przypadku włamania system inteligentnego domu może zamknąć lub otworzyć wszystkie rolety w oknach, włączając przy tym sygnalizatory alarmowe oraz wlączy oświetlenie w tryb migania w calym domu. Dodatkowo z wybranych kamer może zostać wysłany obraz na Twoją komórkę, aby określić rodzaj niebezpieczeństwa.
 
 
 
Pierwsza technologia inteligentnego domu została opracowana w Szkocji w 1975 roku.
Dzięki protokołowi X10 możliwe było sterowanie systemowe urządzeniami z wykorzystaniem istniejących obwodów elektrycznych
.
 
 
 
Symulacja obecności  polega na zaprogramowanym włączaniu i wyłączaniu obwodów oświetlenia podnoszenia lub opuszczania rolet w czasie dłuższej nieobecności mieszkańców domu. Taka funkcja pozwoli na odstraszenie ewentualnych włamywaczy, którzy przed włamaniem obserwują zwyczaje i obecność domowników.
 

 

 

 
Zabezpieczenie przed zalaniem. Teraz możesz spokojnie opuścić swój dom pozostawiając włączoną pralkę czy zmywarkę. Czujnik zalania będzie kontrolował czy pomieszczenie w którym znajduje się pralka czy zmywarka nie jest zalewane wodą. W przypadku stwierdzenia awarii, system inteligentnego domu wyłączy elektrozawór dopływu wody oraz dodatkowo zostaniesz powiadomiony SMS'em o wydarzeniu.
 
 
Monitoring domu. Możesz z dowolnego miejsca w świecie kontrolować swój dom lub pomieszczenia. Nie ważne czy jest to dzień czy noc. Zawsze masz podgląd co się dziej w Twoim domu. Nawet gdy jest ciemno możesz włączyć zdalnie światło w pokoju i zobaczyć, czy żona bądź dziecko jest w domu.
 
 
 

Wychodzisz z domu musisz uzbroić system alarmowy. Nie musisz już o tym pamiętać. Zostanie on automatycznie włączony albo jednym przyciskiem w komórce lub gdy znajdzisz się w określonym miejscu współrzędnych GPS. To samo dotyczy rozbrojenia alarmu. Dojeżdzasz np do bramy wjazdowej komórka automatycznie wyśle sygnał do Twojego systemu Fibaro który wyłączy system alarmowy w Twoim domu. W przypadku stwierdzenia przez system włamania zostaną uruchomione w Fibaro procedury związane z zabezpieczeniem Twojego domu.

 

System sam sprawdza stan Twoich zabezpieczeń. Opuszczając swój domu nie musisz sie martwić czy masz pozamykane okna czy drzwi. Jednym ruchem otrzymujesz raport o stanie zamkniętych okien czy drzwi. Możesz jednym przyciskiem wyłączyć wszystkie światła, zamknąć rolety okienne zostawiając wybrane w połowie swojego położenia np. gdy świeci słońce i chcesz aby Twoje kwiaty dostawały odpowiednią ilość światła.

 

 

Urządzenia Fibaro wprowadzą Twój dom w kolejny skok technologiczny, dzięki któremu będziesz spokojny o swoją przyszłość.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W tej chwili brak zawartości sklasyfikowanej pod tym terminem.