Cały dom w komórce

Telefon komórkowy stał się nieodzownym atrybutem każdego człowieka. Większość z nas nie potrafi bez niego normalnie funkcjonować. Popularna komórka już dawno przestała być jedynie aparatem telefonicznym.

Producenci na bieżąco prześcigają się w możliwych funkcjonalnościach. Radio, odtwarzacz MP3 czy aparat fotograficzny już dawno przestały być czymś ciekawym i innowacyjnym. Na rynku pojawia się coraz więcej aplikacji dopasowanych do różnorodnych gustów klientów. Jedną z ciekawszych jest natywna aplikacja do sterowania domem dostępna na iPhony.

Taka aplikacja jest niezbędna dla posiadaczy inteligentnych systemów budynkowych pracujących w technologii z-wave. Zapewnia nie tylko sterowanie różnego rodzaju urządzeniami elektrycznymi ale również umożliwia użytkownikowi uruchamianie z poziomu aplikacji wcześniej zdefiniowanych w centralce HC (home center) scen, poszczególnych poleceń oraz pozwala przeglądać live obrazy z zainstalowanych kamer.

Tworząc mobilny interfejs postawiono przede wszystkim na intuicyjność, prostotę i szybkość obsługi. W tego typu aplikacjach najistotniejsze jest bowiem to by odstęp do określonych funkcji był błyskawiczny. W rezultacie aplikacja jest bardzo łatwa i przyjemna w użytkowaniu, a do tego po prostu ładna.

Celem zobrazowania opisywanej nowości przedstawiamy powyżej przykładowy widok interfejsu.

 

 

 

 

 

 

Źródło: TerazDom.info

Fot. Fibaro