Luksus czy znak czasu ?

Dzień za dniem, miesiąc za miesiącem, rok za rokiem… Zawrotne tempo uciekającego życia jest przerażające. Pracujesz do późnych godzin, później spotkania ze znajomymi, podróże, codzienne obowiązki jak na to wszystko znaleźć czas?
Czasu niestety nie rozciągniemy ale możemy maksymalnie go zoptymalizować poprzez wprowadzenie inteligentnych rozwiązań, które wprowadzą komfort w Twoje życie i zaoszczędzą kilkanaście nawet kilkadziesiąt minut dziennie Twojego czasu.

 

Jak to możliwe?

Codziennie wykonujemy masę zupełnie niepozornych czynności, które zjadają nasz czas np. otwieranie/zamykanie okien dachowych, uruchomienie ekspresu do kawy, zapalanie/gaszenie świateł, sprzętów agd, karmienie zwierząt, czy jakże częste wracanie do domu aby sprawdzić czy aby na pewno wyłączyłyśmy żelazko lub kuchenkę. Wszystkie te czynności możemy powierzyć autonomicznemu inteligentnemu systemów..

Pewnie nie jeden z Was pamięta wizję futury z BACK TO THE FUTURE, gdzie nagle ożywała kuchnia przygotowując dla bohatera tosty i kawę. Dzisiaj takie rozwiązania są już możliwe i to za całkowicie przystępne pieniądze.

 

 

Jak to działa w przypadku bezprzewodowych systemów?

Dokładnie tak jak nasza inteligencja. Inteligentny System skonstruowany jest z mózgu – centralka HOME CENTER, który podejmuje decyzje i steruje resztą systemu, elementów wykonawczych w postaci miniaturowych modułów montowanych w kontaktach symbolizujących ręce czy nogi oraz zmysłów czyli sensorów montowanych wszędzie gdzie chcemy uzyskać dane funkcjonalności. Dzięki tym trzem elementom oraz bezprzewodowej sieci komunikacji obrazującej połączenia neuronowe uzyskujemy pełną inteligencję, którą możemy wykorzystać zgodnie z własnymi upodobaniami.

System na pośrednictwem bodźców wie kiedy co włączyć czy też uruchomić np. gdy czujka ruchu wyczuwa w nocy ruch na korytarzu automatycznie wysyła sygnał do uruchomienia oświetlenia wzdłuż naszej trasy na 30% aby nie raziło w oczy lub gdy otwieramy okna żeby skręcało się ogrzewanie abyśmy nie ogrzewali zimnego powietrza z zewnątrz.

W centralne konfigurujemy również określone sekwencje zdarzeń np. definiując scenę wyjście z domu ustanawiamy zamykanie okien dachowych, skręcenie ogrzewania, wyłączenie wszystkich urządzeń z prądu również tych pozostających normalnie w stanie czuwania

Możemy skonfigurować również sceny na specjalne okazję np. określoną atmosferę na romantyczne spotkanie (ściemnione światło, zapalony kominek elektryczny, spuszczone rolety, ulubiona muzyka itd.).

 

Sceny uruchamiany bezpośrednio przez naciśnięcie ikony w komórce, tablecie lub komputerze bądź też ustawiamy je czasowo albo warunkowo.

Niektóre inteligentne systemy umożliwiają też ciągły zdalny dostęp do naszego domu. Będąc na wakacjach możemy podglądać w naszym telefonie co się dzieje w naszym mieszkaniu bądź możemy …. Np. nakarmić kota.

 

 

Rozwiązanie dla wybranych?

Futura, zaawansowana technologia dla wybranych- nic bardziej mylnego. Twórcy polskich systemów wzięli pod uwagę realia naszych budżetów domowych. Istnieją rozwiązania całkowicie zoptymalizowane pod kątem finansowym i kosztują od 2,5-3 tys. w górę w zależności od wielkości obiektu oraz stopnia zaawansowania instalacji.

A co najistotniejsze można je instalować bez kucia w ścianach, remontów czy innych niedogodności. Montaż bezprzewodowych systemów jest całkowicie bezinwazyjny co umożliwia implementacje w istniejących już domach.

 

 
Bezpieczeństwo, komfort życia i ekologia to główne zalety, które niesie ze sobą instalacja systemów inteligentnej automatyki budynkowej. Niezaprzeczalnie takie inteligentne domy to rozwiązania na miarę XXI w a komfort staje się standardem.

 

 

 

Źródło: Fibaro, TerazDoom.info